Canlı Destek
Yardımamı İhtiyacınız Var ?
Satış Temsilcileri
Yardımamı İhtiyacınız Var?
Satış Temsilcilerimizden Birini Seçebilirsiniz
Bilge ALKOÇLAR
Müşteri İşleri
Online

DAHA SIKI BİR VÜCUT İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

 • DAHA SIKI BİR VÜCUT İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

  DAHA SIKI BİR VÜCUT İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

  01 June 2021 0 Yorum

  Özellikle yaz gelirken kadınların ortak derdi haline gelen sıkı bir vücut hayali etkili bir antremanla gerçeğe dönüşebilir. Her şey sizin elinizde!

  Sıkı bir vücuda kavuşabilmek için öncelikle vücudumuzdaki fazlalık yağlardan kurtulmak gerekir. Bunun için sağlıklı beslenmek ve egzersiz yapmak etkili olacaktır. Sadece egzersizin yeterli olmayacağı gibi sadece sağlıklı beslenerek de vücudumuzdaki yağlardan kurtulamayız.

  Egzersiz de beslenme programı da eğer etkili bir şekilde yağ yakmak ve sıkı bir vücuda sahip olmak istiyorsanız düzenli olmalıdır. Azim, istikrar ve sabır gereken bu yolda sonuca ulaşabilmek için sıkı çalışmak gerekir.

  Daha sıkı bir vücut için öncelikle sık ve az yemelisiniz. Tabi burada yediğiniz şeylerde önem arz etmektedir. Ağır yağlı yiyeceklerden, hamur işlerinden, paketli gıdalardan ve şekerli tatlılardan uzak durmak vücutta yağ oluşumunu önleyecektir. Bunun yerine bol bol taze sebze ve meyve, protein ihtiyacı içinde tavuk ya da ızgarada pişirilmiş et yiyebilirsiniz. Ara öğünlerinize kefir ya da meyve tercihi yapabilirsiniz.

  Daha sıkı bir vücuda sahip olmak için egzersiz olarak ise hiit antremanları gibi kalp atışınızı arttırarak yağ yakımınızı hızlandıran antremanları tercih etmelisiniz. Vücuttan yağlarınızın kolaylıkla atılabilmesi için günlük bol su tüketimi yapmayı ve sindirim sisteminizi çalıştıracak şeyler tüketmeyi unutmamalısınız.

  Bölgesel olarak vücudunuzda yağ birikiminin fazla olduğu yerlere odaklanarak egzersizlerinize örneğin göbek bölgeniz yağlı ise mekik ve plank gibi hareketleri eklemeyi unutmayın. Kalça ve basenlerinizdeki fazla yağlardan şikayetçiyseniz de bol bol yürüyüş veya koşu yaparak squat egzersizi ile desteklemeyi ihmal etmemelisiniz. 

Tags : vücut, sıkıvücut, fit, zayıflama, antreman, yürüyüş, koşu

Yorum Ekleyin