Canlı Destek
Yardımamı İhtiyacınız Var ?
Satış Temsilcileri
Yardımamı İhtiyacınız Var?
Satış Temsilcilerimizden Birini Seçebilirsiniz
Bilge ALKOÇLAR
Müşteri İşleri
Online

KETEN TOHUMU

 • KETEN TOHUMU

  KETEN TOHUMU

  01 April 2021 0 Yorum

  KETEN TOHUMU FAYDALARI NELERDİR?

  Keten tohumu sağlığa farklı yararlar sağlayan doğal bir ilaç gibidir. Saçlara, tırnaklara ve cilde koruyucu etkisi vardır.

  Suda çözülen lifleri ile kolesterol ve kan şekerini dengeler.

  Kanseri önleyici faydalar vermektedir.

  Yoğun lif içeriği kabızlıkta doğal bir destek olarak kullanıldığında çok olumlu sonuçlar verir.

  Omega-3 zenginliği nedeniyle kalp ve damar dostudur. Keten tohumunun Omega-3/Omega-6 oranı idealdir; Omega-3 yağ asit oranı Omega-6 yağ asitlerinin yaklaşık 4-5 katıdır.

  Keten tohumu lignanlardan, yani bitkisel östrojenlerden de çok zengin. Özellikle menopoz dönemindeki kadınlar için nu mühim bir ayrıcalık. Birkaç ciddi çalışmada keten tohumu düzenli tüketiminin meme kanseri riskini azaltabileceği de gösterilmiş.

  Bitkisel bir östrojen olan lignanların en zengin kaynaklardan biridir. Genç yaşlardan itibaren lignan desteklerini alanlarda meme, prostat, kolon kanseri gibi hormonlara bağımlı kanserlere daha seyrek rastlandığı yönünde yayınlar var.

  KETEN TOHUMUNU ZARARLARI NELERDİR?

  Şişkinlik

  Mide rahatsızlığı

  Gaz

  İshal

  Alerji

  KETEN TOHUMU İLE ZAYIFLAMAK MÜMKÜN MÜ?

  İştah kesmek ve yemek yememek için bu şifalı yağ kullanılabilir. Bu sayede az yemek yenir ve zayıflanır. Birçok diyet reçetesinde bu yağ kullanılması ve bu sayede kilo verilmesi önerilir. Zayıflamak ve kilo vermek için sabah, öğlen ve akşam yemek yemeden yaklaşık 30-45 dakika önce 1 tatlı kaşığı keten tohumu yağı içilebilir. Arkasından 2 bardak su içilmelidir.

Tags : östrojen, kolesterol, kan şekeri düzenleyici, cilt saç, tırnak koruyucu

Yorum Ekleyin