Canlı Destek
Yardımamı İhtiyacınız Var ?
Satış Temsilcileri
Yardımamı İhtiyacınız Var?
Satış Temsilcilerimizden Birini Seçebilirsiniz
Bilge ALKOÇLAR
Müşteri İşleri
Online

KALORİ HESAPLAMA ARACI NEDİR?

 • KALORİ HESAPLAMA ARACI NEDİR?

  KALORİ HESAPLAMA ARACI NEDİR?

  08 March 2021 0 Yorum

  Kalori hesaplama aracı kadar önemli olan bir diğer araç da beden kitle indeksinin hesaplanmasında kullanılan araçtır. Bu indeks beden kütlesinin, uzunluğunun oranının metre cinsinden karesine bölünmesi sayesinde hesaplanır.

  İdeal kilo hesaplama yönteminde kullanılan araçlar ile yaşınıza ve boyunuza göre olmanız gereken en ideal kilonun ne olduğunu kolayca hesaplayabilirsiniz. Kaç kilo olmalıyım diye merak eden kişiler için tek yapılması gereken şey bu araçlara mevcut yaş ve boy değerlerini girmek ardından da hesapla butonuna basarak çıkan sonucu değerlendirmesi için bir uzman yardımı almak.

  Vücudunuzun bazal metabolizma hızını hesaplamadan önce yapılaması gereken şey bu konular hakkında kısa bir bilgi sahibi olmaktır. Metabolizma ile bazal metabolizma kavramlarını tam manasıyla anlamak ve bu doğrultuda bir değerlendirme yapmak gerekir. kısa araştırmalar ile öğrenilebilecek olan bu kavramlar farklı araçlar sayesinde hesaplama yaparak kişilerin daha net sonuçlara ulaşmasına yardımcı olacaktır. .

  Harcanan kalori hesaplama aracı sayesinde hangi sporun kaç kalori yaktırdığı ve hangi aktivitenin kaç kalori harcattığı sorularına rahatlıkla cevap bulabilirsiniz. Bunun için yapılması gereken tek şey hesaplama araçları ile yapılan aktiviteyi, süresini ve vücut ağırlığınızı bu araçlara girmek ve sonucunu görmek.

Tags : kalori, hesaplama, aracı, sağlıklı, zayıflama

Yorum Ekleyin