Canlı Destek
Yardımamı İhtiyacınız Var ?
Satış Temsilcileri
Yardımamı İhtiyacınız Var?
Satış Temsilcilerimizden Birini Seçebilirsiniz
Bilge ALKOÇLAR
Müşteri İşleri
Online

BİTKİSEL ÇAY KARIŞIMLARI

 • BİTKİSEL ÇAY KARIŞIMLARI

  BİTKİSEL ÇAY KARIŞIMLARI

  08 March 2021 0 Yorum

  Bitkisel çay karışımları denildiğinde akla pek çok çay çeşidi geliyor ama bunların içinde özellikle bazıları neredeyse mucizevî etkilere sahip. Kuşburnu çayı bunlardan bir tanesi. Genellikle insanların formlarını korumak için tükettikleri bu çay, bağışıklık sistemini güçlendirmesi nedeni ile kışın en çok tüketilen çaylarından biri. İçinde bulunan bol miktardaki C vitamini bu çayın kış ayları için vazgeçilmez bir niteliğe sahip olmasını sağlıyor.

  Ekinezya çayı bitkisel çay karışımları denildiğinde akla ilk gelen çaylardan bir diğeridir. Bu çayın kuru öksürüğe ve boğaz ağrısına çok iyi geldiği birçok kişi tarafından bilinir. Bu nedenle kışın bu çayın tüketimi de oldukça artmaktadır. Yine kış aylarında kullanılan bir diğer çay da yeşil çaydır. Ancak bu çayın en büyük özelliği oldukça fazla yararı olması nedeni ile sadece kışın değil yazın da rahatlıkla tüketilebilir bir çay olmasıdır.

  Evlerimizde yılın her döneminde nerdeyse her öğün tüketilen siyah çay bitkisel çay karışımları denildiğinde akla gelen bir başka çay çeşididir. Pek çok insanın adeta tutkunu olduğu bu çay verdiği yüksek enerji sebebi ile çok tercih edilir.  Yine siyah çay kadar çok tercih edilen melisa çayı, salgılattığı mutluluk hormonu sayesinde bilinir bir çay türü olmuştur. Yoğunluk hissini tamamen ortadan kaldırması ve rahat bir uyku sağlaması bu çayın diğer en bilinen özellikleridir. Ayrıca melisa çayı için sindirime oldukça faydalı bir çay olarak söz etmek mümkündür.

  Bitkisel çay karışımları, yılın her dönemi rahatlıkla tüketilebilecek özelliklerdedir. Ancak kışın getirmiş olduğu hastalıklar nedeni ile bu çayların kış mevsiminde tercih edilmesi çok yaygındır. Kış aylarında bu çayları tercih ederek yakalanılması muhtemel olan tüm hastalıklardan kurtulmak mümkün olduğu gibi kendinizi zinde ve rahat hissetmek de fazlasıyla mümkündür. 

Tags : bitkisel, çay, yeşilçay, yaz, kış

Yorum Ekleyin