Canlı Destek
Yardımamı İhtiyacınız Var ?
Satış Temsilcileri
Yardımamı İhtiyacınız Var?
Satış Temsilcilerimizden Birini Seçebilirsiniz
Bilge ALKOÇLAR
Müşteri İşleri
Online

ZAYIFLAMA ÇAYI NASIL KULLANILMALIDIR?

 • ZAYIFLAMA ÇAYI NASIL KULLANILMALIDIR?

  ZAYIFLAMA ÇAYI NASIL KULLANILMALIDIR?

  08 March 2021 0 Yorum

  Genellikle müshil görevi gören zayıflama çayları, kısa ve uzun vadede farklı sonuçlar veren özelliktedir. Düzensiz kullanılan çaylar kısa vadede vücuttaki suyu attığından kilo verildiği zannedilebilir ancak bu ürünlerin uzun süreli kullanımı kesin sonuca ulaşmak için en etkili yöntemdir. Beyaz ve yeşil çay gibi zayıflama çayı türleri vücudun hafiflemesine ve şişkinlik durumunun ortadan kalkmasına yardımcı olur. Böylece vücutta kalori yakımı hızlanır ve zayıflama meydana gelir.

  Yapılan araştırmalar zayıflama çayı türlerinin düzenli egzersizler yapılarak tüketilmesi durumunda kilo verme süresini çok kısa bir seviyeye indirdiği görülmüştür. Genellikle kafein içerikli çayların zayıflama çayı olarak tüketilmesi kafeinin kilo verme konusunda yardımcı bir etken olduğu gerçeğini göstermiştir. Bu çaylar içinde özellikle beyaz çay pek çok araştırmaya konu olmuş, bu araştırmalar sonucunda beyaz çayın yağ yakam konusunda oldukça başarılı sonuçlar verdiği elde edilmiştir. Buna ek olarak yeşil çayın da zayıflamaya yardımcı olan pek çok bilinen etkisi bulunur.

  Ancak her üründe olduğu gibi zayıflama çayı türlerinin de bilinçsiz kullanımı çeşitli sağlık problemlerine yok açabilmedir. Öncelikle iyi bir sonuca ulaşmak için çayların düzenli kullanılması gerekiyor. Ayrıca çayların şeker kullanılmadan tüketilmesi gerektiği de bilinmesi gereken bir diğer husus olarak dikkat çekiyor. Buna ek olarak gereğinden fazla kullanımın ise vücuttaki su dengesini olumsuz etkileyeceğinden söz edilebilir. Bu kapsamda çayların günlük ideal dozlarında tüketilmesi gerekirken, gereğinden fazla tüketilmesi durumunda ciddi sağlık sorunlarının ortaya çıkabileceği bilinmesi gerekir. 

Tags : zayıflama, çayı, ödem, şişkinlik, beyaz, çay

Yorum Ekleyin