Canlı Destek
Yardımamı İhtiyacınız Var ?
Satış Temsilcileri
Yardımamı İhtiyacınız Var?
Satış Temsilcilerimizden Birini Seçebilirsiniz
Bilge ALKOÇLAR
Müşteri İşleri
Online

DİYET BİSKÜVİLERİ KİLO ALDIRIR MI?

 • DİYET BİSKÜVİLERİ KİLO ALDIRIR MI?

  DİYET BİSKÜVİLERİ KİLO ALDIRIR MI?

  01 February 2021 0 Yorum

  DİYET BİSKÜVİLERİ KİLO ALDIRIR MI?

  Diyet yapan kişiler ya da zayıflamak isteyen kişiler genellikle diyet bisküvileri yiyerek zayıflayabileceğini düşünürler. Ancak uzmanlara göre diyet yaparken paketli gıdalardan uzak durulması söylenmektedir. Özellikle diyet bisküvilerin kalorisi az diye zayıflattığı düşünülür ancak yine de çok sağlıklı bir seçenek değildir.

  Diyetisyenler diyet ürünlerini raf ömrü uzun paketli ürünler olduğu için tavsiye etmemektedir. Diyet bisküvileri yerine daha sağlıklı olan kuruyemişler, kuru ya da taze meyveler yenilmesi kilo vermede uygun olacaktır. Ancak bazen iş yerinde veya dışarıda bu ürünlere ulaşılamayabiliyor. Bu zamanlarda aşırıya kaçmadan diyet bisküvi tüketilebilir. Nihayetinde normal bisküvilere oranla kalori bakımından daha mantıklı bir seçim olacaktır.

  Bazı insanlar kilo vermek için şok diyetler uygulamayı tercih ederler. Bu şok diyetlerden biride sadece diyet bisküvi yiyerek zayıflamaya çalışmaktır. Ancak bu zararlı ve yapılmaması gereken bir diyet türüdür. Çünkü uzmanlara göre haftada 1 kilo vermek sağlıklıdır. Daha fazlası vücutta kas kaybına da yol açabilir. Ayrıca sadece diyet bisküvi yiyerek zayıflamaya çalışmak vücuda sadece aynı besinlerin gireceğinden dolayı vitamin ve protein gibi eksikliklere yol açabilir. Vücudumuzun ihtiyacı olan vitamin, mineral ve protein gibi maddeleri yeterince ve sağlıklı bir şekilde almamız gerekmektedir. Şok diyet ile zayıflayan insanlar diyeti bıraktıktan sonra kolay bir şekilde verdiği kiloları geri alabilir.

  Bir paket diyet bisküvinin kalorisi neredeyse iki dilim ekmeğe eş değer olduğundan kilo verecek insanların bunu hesaba katması ve ona göre yemesi gerekmektedir. Kalori hesabı yapmak sizi istediğiniz kiloya daha kolay ulaştıracaktır. 

Tags : diyet, bisküvi, form, diyetbisküvi, kilo, zayıflama

Yorum Ekleyin