Canlı Destek
Yardımamı İhtiyacınız Var ?
Satış Temsilcileri
Yardımamı İhtiyacınız Var?
Satış Temsilcilerimizden Birini Seçebilirsiniz
Bilge ALKOÇLAR
Müşteri İşleri
Online

GÜNLÜK KALORİ ALIMI NASIL OLMALIDIR?

 • GÜNLÜK KALORİ ALIMI NASIL OLMALIDIR?

  GÜNLÜK KALORİ ALIMI NASIL OLMALIDIR?

  05 March 2021 0 Yorum

  Günlük kalori alımı miktarı uzman kişiler tarafından belirlenir. Her insanın cinsiyetine de bağlı olarak günlük alması gereken kalori miktarı farklılık gösterir. Kişilerin kalori alımının hesabında yaşı, boyu, cinsiyeti, mesleği ve yeme alışkanlıkları belirleyici rol oynar. Ayrıca kişilerin metabolizma hızı da bunu miktarın belirlenmesinde kilit rol oynar.

  Bu duruma bir örnek vermek gerekirse metabolizma hızı 2000 olan bir kişinin günlük kalori alımı miktarı 2000 kalori olacaktır. Günlük kalori alımı süreci çok dikkat edilmesi gereken bir süreçtir. Kişilerin kalori ihtiyaçları tüm unsurlar göz önünde bulundurularak hesaplanmalı ve buna göre bir plan çıkarılmalıdır. Sağlıklı bir kilo verme ya da kilo alma süreci için bu çok önemli bir etkendir. Tüm veriler incelenmeden hazırlanan günlük kalori alımı planları kişilerde ciddi sağlık problemlerine yol açabilir. Kilon vermek isteyen kişiler genellikle kalori alımını günlük 1000 ile 1500 kalori keserek yapmaya çalışırlar ki bu son derece sağlıksız ve tehlikeli sonuçlar doğurabilen bir planlamadır.

  Bu nedenle günlük kalori alımı konusunda hassa olan kişiler mutlaka bir uzmandan tavsiye almalı ve birlikte hazırlanan diyet programları dâhilinde bu süreçlerini geçirmelidir. Düzensiz egzersizler ile desteklenmeyen bu rutinler kişilerin ileride telafisi olmayan sağlık problemleri yaşamalarına neden olabildiği gibi zaman kaybını da beraberinde getirir. 

Tags : kalori-diyet-spor

Yorum Ekleyin