Canlı Destek
Yardımamı İhtiyacınız Var ?
Satış Temsilcileri
Yardımamı İhtiyacınız Var?
Satış Temsilcilerimizden Birini Seçebilirsiniz
Bilge ALKOÇLAR
Müşteri İşleri
Online

ÖDEM ATICI ÇAY

 • ÖDEM ATICI ÇAY

  ÖDEM ATICI ÇAY

  04 March 2021 0 Yorum

  Ödem kısaca tabir etmek gerektiğinde vücutta sıvı birikmesi olarak tabir edilebilir.  Ödemler çoğunlukla ayaklarda, bacaklarda ve ayak bileklerinde aşırı tuz alımı ve ilaç kullanımı nedeniyle oluşan bir rahatsızlıktır. Ayrıca hamilelik dönemlerinde de vücudun farklı yerlerinde ödem oluşabilir. Ödemler kurtulunması gereken ve sağlığı tehdit eden şeylerdir. Ödem atıcı çay gibi yöntemler ile ödemlerden kurtulmak mümkündür.

  Vücudun diğer bölgelerine yayılma gibi bir risk oluşturduğundan ödemler bir an önde kurtulmak gerekilen şeylerdir. Ödem atıcı çay sayesinde kısa zamanda bunlarda kurtulmak mümkündür. Ödem atıcı çay kapsamında kullanılacak çayların başında elma limon çayı gelir. İçinde bulundurduğu yararlı besinler sayesinde he yağ yakımına hem de ödem atımına yardımcı olan elma limon çayı, 1 litre suyun içine limon, elma, karabiber ve tarçın koyulup demlenmesi ile yapılır. Gerekli ölçülerdeki bu malzemelerin sıcak susa bir miktar kaynatılıp yarım saat kadar bekletilmesi ile ödem atıcı çay hazırlanmış olur.

  Nane ve ıhlamur karışımı ile yapılan bir değer ödem atıcı çay da nane ıhlamur çayıdır. 1 litre suyun içine yarım demet taze maydanoz, yarım demek taze nane, bir miktar taze ıhlamur ve 1 adet limon ile hazırlanan bu çay en etkili ödem atıcı çaylardan birisidir. Tüm malzemelerin suya koyularak kaynatılması ile yapılan çay, süzülmesinin ardından tüketilmeye hazır hale gelecektir. Gün içinde periyotlara bölünerek tüketilen karışım 1 hafta gibi kısa bir sürede bile ciddi miktarda ödem atılmasına katkı sağlayacaktır.

  Ödem atıcı çay niteliğinde olan bir diğer çay da mısır püsküllü çaydır. Vücutta bulunan toksinlerin hızlı biçimde atılması için yardımcı olacak bir başka çay da bu çaydır. 2 bardak suya bir miktar mısır püskülü, kiraz sapı, maydanoz sapı ve yeşil çay konularak yapılan bu çay ödemlerin vücuttan çok hızlı bir şekilde atılmasını sağlar. Tüm malzemelerin 5 dakika boyunca kaynatılması ile hazırlanan bu çay, düzenli kullanıldığı taktirde bir hafta ile 15 gün arasında vücutta yer alan tüm zararlı toksin ve ödemlerin hızlıca atılmasına yardımcı olur. 

Tags : ödem, çay, zayıflama, şişkinlik, bitkiçayı

Yorum Ekleyin