Canlı Destek
Yardımamı İhtiyacınız Var ?
Satış Temsilcileri
Yardımamı İhtiyacınız Var?
Satış Temsilcilerimizden Birini Seçebilirsiniz
Bilge ALKOÇLAR
Müşteri İşleri
Online

BAL İLE YAPILABİLECEK MASKE TARİFLERİ

 • BAL İLE YAPILABİLECEK MASKE TARİFLERİ

  BAL İLE YAPILABİLECEK MASKE TARİFLERİ

  23 February 2021 0 Yorum

  Özellikle kadınlar pürüzsüz bir cilt isterler. Bu cildin oluşması için de içinde bulunan malzemeleri bilmedikleri çok da işe yaramayan birçok krem tarzı şeyler tüketirler. Fakat ihtiyaçları olan ürün aslında baldır. Bal içerisinde bulunan anti bakteriyel özelliklerinden dolayı cildin en büyük dostu haline gelmektedir. Balla yapılan maskelerin vereceği sonuçtan sonra sizin için bal bir yiyecekten çok maske anlamına gelecektir.

   

  Bal İle Yapılan Bazı Maskeler

   

  -Elmalı ve Ballı Antimikrobiyal Yüz Maskesi: Elmanın c vitamini içermesi ve balın mikropları yok etme özelliğiyle bu maske homojen bir cilt isteyenler için harika bir çözüm olacaktır. Öncelikle bir elmanın yarısı karıştırıcıda güzelce püre haline getirilmelidir. Püre olmuş bu elmanın içine 2 çay kaşığı bal eklenip güzelce karıştırıldıktan sonra bu karışım 10 dakika boyunca buzdolabında bekletilir. Yüze homojen bir şekilde sürülür ve yarım saat bu karışım yüzde bekletilir. Sonrasında sıcak ve soğuk değil ılık bir suyla yüz yıkanır.

  -Limonlu ve Ballı Cilt Tonunu Düzenleyici Yüz Maskesi: Özellikle cilt lekelerinden dolayı rahatsız olanlar için en iyi bal maskesi bu olacaktır. Limon ve balın bu karışımı bu lekelerin soyulmasını sağlamaktadır. Bunun için 2 çay kaşığı bal ve yarım limonun suyu yeterli olacaktır. Bu karışım elde edildikten sonra cilt lekelerinin olduğu yere maske uygulanır. 10 dakika sonra da ılık suyla yıkanır. Bu ve diğer maskelerde göz çevresinden uzak durmak da oldukça önemlidir.

  -Muz ve Ballı Canlandırıcı Yüz Maskesi: Eğer kişi yüzünün cansız gözüktüğünü düşünüyorsa da en iyi maske bu olacaktır. Bunun için bir adet muzu iyice ezip 2 çay kaşığı balla karıştırmak yeterli olacaktır. Bu maske çok abartılmadan göz çevresine de sürülebilir. Ayrıca bu maskede yüz birkaç dakika bekletildikten sonra bu kez ılık değil soğuk suyla yıkanmalıdır.

  -Yumurta ve Ballı Kırışıklık Azaltıcı Yüz Maskesi: Aynaya bakıldığı vakit kırışıklıklar kişinin oldukça moralini bozmaktadır. Kişi bu durumda tarifini vereceğimiz yüz maskesini uygulayarak bu kırışıklıkları azaltabilir. Öncelikle yumurtanın beyazını çırptıktan sonra 2 çay kaşığı bal ilave edilir ve karıştırılır. Kaz ayakları varsa buralara da bu maske iyice sürülür ve yaklaşık 10-15 dakika bekletildikten sonra da ılık suyla yıkanır. Bu maskenin başarılı olması için sabırlı olmak gerekir ve düzenli bir şekilde yapılmalıdır.

Tags : bal, maske, cilt, temizleme, kür, bakım

Yorum Ekleyin