Canlı Destek
Yardımamı İhtiyacınız Var ?
Satış Temsilcileri
Yardımamı İhtiyacınız Var?
Satış Temsilcilerimizden Birini Seçebilirsiniz
Bilge ALKOÇLAR
Müşteri İşleri
Online

DETOKS ÇAYI TARİFLERİ

 • DETOKS ÇAYI TARİFLERİ

  DETOKS ÇAYI TARİFLERİ

  23 February 2021 0 Yorum

  Detoks çayları özellikle toksinleri atmakta oldukça başarılıdır. Fakat yalnızca detoks çayı içmek istenilen görüntünün oluşmasında faydalı olmayacaktır. Kişiler detoks çaylarını tüketirken günlük yemelerine de dikkat etmeleri gerekmektedir. Bir diğer dikkat edilmesi gereken husus su tüketimidir. Aslına bakacak olursak en güzel detoks çayı sudur. Bu sebeple kişiler günde en az 2 litre su tüketmelidir. İşte birbirinden lezzetli ve sağlıklı bazı detoks çayları.

   

  -Zencefilli Limonlu Detoks Çayı: Bu çayı sabah kalkar kalkmaz tüketmenizi öneririz. Öncelikle bir büyük bardak suyu kaynatıp ağzı kapalı olmak şartıyla bir demliğe boşaltın. Sonrasında da yarım limonu dilimleyip 2-3 dilim zencefille birlikte bu suyun içine atın. 10 dakika demlendikten sonra zencefilli limonlu detoks çayı hazır olacaktır. Bu çay tüketildikten 15-20 dakika beklenildikten sonra kahvaltı yapılmalıdır. Bu şekilde çayın etkisi daha iyi gözükecektir.

  Portakallı Sinameki Çayı: Bağırsakların çalışması konusunda en iyi bitkilerden biri sinameki bitkisidir. Bu sebeple bu çayı evde olduğunuz bir anda içmenizi tavsiye ediyoruz. Bu çay için bir bardak sıcak suyun içine 2-3 tane taze ya da kuru bir şekilde portakal yaprağını, bir tatlı kaşığı sinameki yaprağını atmak yeterli olacaktır. 10 dakika boyunca bu çay demlenmelidir. Sonrasında da ılık bir şekilde tüketilmelidir.

  -Limonlu, Maydanozlu Detoks Çayı: Bu detoks çayı için de yarım limonu dilimleyip 5-6 tane maydanozu da sapıyla birlikte kaynamış suyun içine atılmalıdır. Demlendikten sonra da süzülerek ılık bir şekilde tüketilir.

  -Karanfilli Detoks Çayı: Belki de detoks çaylarının içinde en rahatlatıcısı da budur. 1 litre kaynamış suyun içine yaklaşık olarak 8-10 karanfil, 2 yeşil elma, 1 adet limon kabuğuyla ve 1 tane de çubuk tarçın gereklidir. Bu karışım 30-60 dakika boyunca demlenip süzülerek gün içerisinde tüketilir.

  Detoks Çayı İçenlere Öneriler;

  -Eğer kişinin bir hastalığı varsa bu çayları kullanmadan önce doktorundan fikir alması önerilir.

  -Bu detoks çaylarını 10 gün boyunca günde 2-3 su bardağı şeklinde kullanmak en doğru kullanım şekli olacaktır. 10 gün sonunda yaklaşık 15 gün vakit geçtikten sonra yine aynı şekilde tüketilebilir.

  -Detoks çayı kullanıldığı süre zarfında sigara, alkol gibi sağlıklı ürünlerden uzak durulmalıdır. Ayrıca yenilen yemekler için de hafif yemekler tercih edilmelidir.

Tags : detoks, çay, zayıflama, tarif

Yorum Ekleyin