Canlı Destek
Yardımamı İhtiyacınız Var ?
Satış Temsilcileri
Yardımamı İhtiyacınız Var?
Satış Temsilcilerimizden Birini Seçebilirsiniz
Bilge ALKOÇLAR
Müşteri İşleri
Online

SİVİLCE MASKESİ TARİFLERİ

 • SİVİLCE MASKESİ TARİFLERİ

  SİVİLCE MASKESİ TARİFLERİ

  23 February 2021 0 Yorum

  Sivilce özellikle ergenlik döneminde birçok kişinin korkulu rüyası haline gelmiştir. Ne yapılırsa yapılsın o sivilcelerden bir türlü kurtulmak mümkün olmamaktaydı. Sadece ergenlikte değil stresten ve alınan besinlerden dolayı ilerleyen yaşlarda dahi sivilce sorunu görülebilir. Bunun için evde yapılacak basit ama etkili sivilce maskeleriyle bu tür sorunlardan kurtulmak en azından aza indirgemek mümkündür.

   

  -Limonlu Sivilce Maskesi: En bilindik ve en çok kullanılan sivilce maskeleri arasında yer almaktadır. 3 yemek kaşığı limon suyu ve 2 yemek kaşığı balla birlikte bu maskeyi yapmak mümkün olacaktır. Bu malzemeler direkt karıştırılıp sivilceli bölgelere sürüleceği gibi aynı zamanda kısık ateşte kaynatılıp soğuduktan sonra da kullanılabilir. Bu karışım bir hafta boyunca her gün uygulandıktan sonra 15 dakika boyunca yüzde kalmalı sonrasında da ılık suyla yıkanmalıdır. Bir hafta sonunda sivilcelerin kuruduğunu göreceksiniz.

  -Çilek ve Yoğurtlu Sivilce Maskesi: Bu maske genellikle yağlı ve sivilceli bir yüze sahip olan kişiler tarafından kullanılmaktadır. 6 adet çileği ezip üzerine 1.5 yemek kaşığı yoğurt ilave edildikten sonra karıştırılarak sivilce maskesi elde edilmiş olunur. Bu sivilce maskesi de 15 dakika boyunca yüzde kaldıktan sonra soğuk suyla yıkanarak temizlenir. Bu maske de kısa bir süre içerisinde etkisini gösterecektir.

  -Yumurta Aklı Sivilce Maskesi: Bu maskede limonlu sivilce maskesine ek olarak yumurtanın akı eklenmektedir. Bu sayede kişinin cildi de daha sağlıklı bir görüntüye kavuşmaktadır. Yumurta akı, limon ve bal karışımı elde edildikten sonra yüze güzelce yedirilir. 10-15 dakika yüzde kaldıktan sonra da ılık suyla temizlenir. Bu sivilce maskesinin etkisi diğer maskelere oranla daha etkili olduğu için haftada 1-2 kez uygulanması yeterli olacaktır.

  -Zerdeçallı Sivilce Maskesi: Bu maske daha çok sivilce izlerinin geçmesini isteyen kişiler tarafından kullanılmaktadır. Bunun için 1 tatlı kaşığı zerdeçal, 1 yemek kaşığı ev yapımı yoğurt ve 1 yemek kaşığı bal bir kapta karıştırıldıktan sonra sivilce ya da sivilce izlerinin olduğu bölgelere uygulanır. 15-20 dakika bekledikten sonra ılık-soğuk su karışımı bir suyla temizlenir. Bu karışımın da haftada 1-2 kez uygulanması yeterli olacaktır.

Tags : sivilce, maske, cilt, akne

Yorum Ekleyin