Canlı Destek
Yardımamı İhtiyacınız Var ?
Satış Temsilcileri
Yardımamı İhtiyacınız Var?
Satış Temsilcilerimizden Birini Seçebilirsiniz
Bilge ALKOÇLAR
Müşteri İşleri
Online

HURMA DİYETİ NASIL YAPILIR?

 • HURMA DİYETİ NASIL YAPILIR?

  HURMA DİYETİ NASIL YAPILIR?

  23 February 2021 0 Yorum

  Hurma diyeti kısa süre uygulanıp net sonuçlar veren bir diyet türüdür. Bir hafta uygulanan bu diyete sadık kalınması sonucunda 5-7 kilo vermek garanti gibi bir şeydir. Fakat bu diyet şeker hastaları ve hamilelere kesinlikle önerilmez.

  Hurma Diyeti Uygulanışı

  Hurma diyeti uygulanış bakımından belki de en kolay diyettir diyebiliriz. Fakat diyetin etkili olması için kişinin günde en az 40 dakika yürümesi gereklidir. 7 gün boyunca kişi yalnızca hurma, yoğurt, yeşil çay ve su tüketecektir. Bunun dışında herhangi bir besin tüketmemesi gerekir. Günlük tüketeceği hurma sayısı da 21'i geçmemelidir. Diyete ara vermemek de oldukça önemli bir husustur. Yoğurdun yağsız olması da önerilmektedir. Bir diğer öneri de kişinin gün boyunca yiyeceği 21 hurmayı geceden suya koymasıdır. Bu sayede hurmanın aksatif yani bağırsak yumuşatıcı etkisi artmaktadır. Bu da kişinin tok durmasını birkaç katına çıkarıcı bir etki yaratmaktadır.

  Hurma Diyeti Hakkında Notlar

  -Bu diyette bazı kişiler yoğurt tüketmemektedir. Bu oldukça yanlıştır. Yoğurt diyet boyunca kişinin kemiklerini koruyup erimemesine yardımcı olmaktadır.

  -Bu diyette de diğer diyetlerde olduğu gibi su tüketimi oldukça önem taşımaktadır. Bu sebeple kişilerin yedi gün boyunca günde en az 10-12 bardak su tüketmesi önerilmektedir.

  -Diyet yedi günden fazla yapılmamalıdır. Aksi takdirde vücut yorgun düşecektir. Fakat kişiler diyeti yaptıktan sonra kilo vermeleri halinde birkaç hafta sonra diyeti yine aynı şekilde kullanabilir.

  Hurmanın Genel Anlamda Faydaları

  Kişiler hurmayı sadece hurma diyetinde değil gündelik hayatlarında da tüketmelidirler. Hurma birçok faydası olan bir besindir. İşte o faydalardan bazıları

  -Lohusa döneminde anneler bol bol hurma tüketmelidir. Bu sayede anne sütü artmış olacaktır.

  -Metabolizma artırıcı özelliği bulunmaktadır. Bu sayede de kalori yakılmasında büyük yararı dokunmaktadır.

  -İçermiş olduğu yüksek lif sayesinde bağırsak ve rahim kanser riskini de ciddi şekilde düşürmektedir.

  -Kabızlık sorunları yaşayanlar bolca hurma tüketmelidir çünkü sindirimi bir hayli kolaylaştırmaktadır.

  -Hamileler de hamilelikleri boyunca bolca hurma tüketerek rahim kaslarını güçlendirebilirler. Bu sayede doğum sancılarında ciddi şekilde azalma görülecektir.

Tags : hurma, diyet, zayıflama, sağlık, meyve

Yorum Ekleyin