Canlı Destek
Yardımamı İhtiyacınız Var ?
Satış Temsilcileri
Yardımamı İhtiyacınız Var?
Satış Temsilcilerimizden Birini Seçebilirsiniz
Bilge ALKOÇLAR
Müşteri İşleri
Online

EN ÇOK ÖDEM ATAN ÇAY TARİFLERİ

 • EN ÇOK ÖDEM ATAN ÇAY TARİFLERİ

  EN ÇOK ÖDEM ATAN ÇAY TARİFLERİ

  23 February 2021 0 Yorum

  Vücut normalden daha fazla su tutarsa ödem oluşmaktadır. Bu ödem sebebiyle vücudun belirli bölgelerinde şişlikler meydana gelir. Bu şişlikler genel olarak el, kol, bacak, bilek ve ayak bölgeleridir. Vücutta ödem oluşmasının da birçok sebebi vardır. Hareketsizlik, fazla tuzlu besin tüketmek, menopoz dönemi, ilaç kullanımı gibi bazı sebepler bunlardan bazılarıdır. Ödem oluştuğu vakit vücuttan atılması gerekir. Aksi takdirde vücudun diğer bölgelerine de ödemler yayılabilir. Bu sebeple vücuttan ödem atacak bazı çaylar bulunmalıdır. İşte bu ödem atıcı çaylar

  -Elmalı Limonlu Çay: Bu çay hem ödem atmaya yaradığı gibi aynı zamanda vücuttaki fazla yağların yakılmasında da yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda oldukça lezzetlidir. Bunun için limon ve elma dörder parçaya bölünmelidir ve bir kaba koyulmalıdır ayrıca kabukları da soyulmamalıdır. Bundan sonra bu kabın içine bir adet tarçın, bir tatlı kaşığı karanfil ve bir tatlı kaşığı tane karabiber eklenir. Karışım elde edildikten sonra 2 litre suyla birlikte kaynatılır. Çay demlendikten sonra süzüldükten sonra çay içilmeye hazırdır.

  -Soğuk Salatalık Çayı: Bu çay özellikle bacak bölgesinde bulunan ödemler için tercih edilir. Bu çayın geceden hazırlanması gerekmektedir. Hazırlanışı oldukça kolaydır. 1 litre su olan sürahiye 10 adet taze nane yaprağı, bir adet dilimlenmiş kabuklu salatalık ve bir adet limon eklenir. Bu karışım gece hazırlanıp sabaha kadar beklenir ve süzülerek tüketilir. Günde bir bardak olmak üzere bir hafta boyunca tüketilir.

  -Karahindiba Çayı: Karahindiba iltihap sökücü özelliği sayesinde aynı zamanda idrar sökücü olması sebebiyle vücuttaki ödemi başarılı bir şekilde atar. Bir bardak kaynamış suyun içine 2 çay kaşığı karahindiba atıldıktan sonra 5 dakika üstü kapatılarak bekletilir. Sonrasında süzme işleminden sonra içine karanfil eklenir. Bu şekilde tüketilmelidir. Bu karışıma şeker atmak çayın ödem atıcı etkisini azaltacaktır.

  -Zencefil Çayı: Özellikle hamilelik sonrasındaki ödem için bu çay tercih edilmektedir. Bir santim uzunluğundaki zencefili soyarak ince dilimler haline getirip 1.5 su bardağına katılarak 15 dakika kaynatılır. Kaynama işleminden sonra tatlanması için bir çay kaşığı bal ilave edilerek tüketilir.

Tags : ödem, çay, tarif, ödematıcı, zayıflama, şişkinlik

Yorum Ekleyin