Canlı Destek
Yardımamı İhtiyacınız Var ?
Satış Temsilcileri
Yardımamı İhtiyacınız Var?
Satış Temsilcilerimizden Birini Seçebilirsiniz
Bilge ALKOÇLAR
Müşteri İşleri
Online

HIZLI ZAYIFLATAN BİTKi ÇAYLARI

 • HIZLI ZAYIFLATAN BİTKi ÇAYLARI

  HIZLI ZAYIFLATAN BİTKi ÇAYLARI

  23 February 2021 0 Yorum

   Çay hem yapımı basit hem de birçok yararı bulunan bir içecektir. Öyle ki yapılan araştırmalara göre çaylar hücrelerin zarar görmesini önlediği gibi aynı zamanda kalp krizi riskini bile azaltmaktadır. Bunun yanı sıra çayların kilo verme ve özellikle göbek yağı eritmede yararlı olduğu da görülmüştür. Fakat bazı çay türleri bu konuda diğerlerine göre daha başarılıdır. Öncelikle şu bilinmelidir sadece çay içerek zayıflamak çok da mümkün değildir. Fakat çay zayıflamak isteyen kişilere yardımcı olacak bir içecektir.


  İşte Zayıflamada Yararlı Olan Çay Çeşitleri;


  -Yeşil Çay: Yeşil çay bu çay çeşitleri arasında en çok bilinenidir. Zaten birçok kişi kilo verici etkisini bilmeden de sağlıklı olduğunu düşündüğü için yeşil çay tüketmektedirler. Yeşil çay birçok yararının yanı sıra kilo verdirme konusunda en başarılı olan çaydır. Yapılan araştırmalarda aynı kiloda olup aynı özellikle bulunan kişilerin bir kısmına yeşil çay verilirken bir kısmına verilmemiştir. Araştırma sonucunda yeşil çay içen grubun ortalama olarak 3,3 kilo daha fazla zayıfladığı görülmüştür. Bu aslında oldukça doğaldır. Çünkü yeşil çayın içerisinde kateşinler bulunmasıdır. Bu kateşinler de metabolizmayı bir hayli hızlandırmaktadır. Bu da kişinin daha çok yağ yakmasına sebep verir.


  -Pu erh Çay: Çin çayı olan Pu erh çayı fermante edilmiş bir siyah çay türüdür. Yapılan araştırmalara göre obezite sorunu için de etkili bir çay olduğu ve aşırı kilo alımının önüne geçildiği de görülmüştür. Yağ yakıcı özelliğiyle dikkat çeken bu çay ayrıca kan şekerini ve kandaki trigliseritleri de düşürmektedir.


  -Oolong Çayı: Renk olarak yeşil çay ve siyah çay arasında olan bu çayın kendine has bir meyvemsi kokusu ve tadı bulunmaktadır. Özellikle kalori yakma konusunda dikkat çeken bu Çin çayı da yapılan araştırmalardan başarıyla geçmiştir. Öyle ki bir gruba 3 gün boyunca bu çay verilirken başka bir gruba su verilmiştir. Oolong çayı tüketenlerin su tüketenlere göre yaklaşık olarak %3 daha fazla enerji harcadığı görülmüştür. Bu da yaklaşık olarak 281 kaloriye denk gelmektedir.

  Bu çaylar gibi daha birçok çay da zayıflatıcı etkiler bulunmaktadır. Kişiler meyve suları ve gazlı içecekler yerine bu çayları tükettikleri vakit farkı kısa sürede göreceklerdir.

Tags : hızlı, zayıflama, bitkiçayı, bitki, çay

Yorum Ekleyin