Canlı Destek
Yardımamı İhtiyacınız Var ?
Satış Temsilcileri
Yardımamı İhtiyacınız Var?
Satış Temsilcilerimizden Birini Seçebilirsiniz
Bilge ALKOÇLAR
Müşteri İşleri
Online
Beyza TOZANLI
Satış Temsilcisi
Online
Seyma POLATLI
Satış Temsilcisi
Online
Kısmet ÖRSÇÜLER
Satış Temsilcisi
Online
Arzu Dere
Satış Temsilcisi
Ofline

ÇATLAK GİDERİCİ JEL NASIL YAPILIR

 • ÇATLAK GİDERİCİ JEL NASIL YAPILIR

  ÇATLAK GİDERİCİ JEL NASIL YAPILIR

  22 February 2021 0 Yorum

  Çatlaklar özellikle hamilelik dönemlerinde kişilerin karşısına çıkan oldukça can sıkıcı bir durumdur. Bu sebeple piyasada birçok çatlak giderici jel bulunmaktadır. Kişiler bu jeller sayesinde çatlaklarından kısa bir süre içerisinde kurtulabilirler. Bu jeller genellikle hamile adayları ve yeni doğum yapmış anneler tarafından kullanılmaktadır. Fakat yine de herhangi bir şekilde çatlak sorunu yaşayan herkes bu jelleri kullanabilir. Genellikle bu jeller hamileliğin 3.ayından itibaren kullanılmaya başlanır. Bu jellerin içerisinde bulunan malzemeler cildin tabakasında bulunan elastin ve kollajen liflerin olması gerektiği forma ulaşmasında yardımcı olmaktadır. Günde 2 kez masaj şeklinde kullanılır ve sonucu kısa bir süre içerisinde kendisini gösterir.

  Çatlak Gideri Jelin Yararları

  -Gerilmiş olan cildin istenen şekilde pürüzsüz ve esnek olmasına yardımcı olmaktadır.

  -Cildin normalden dahi yumuşak olmasını sağlar. Bunun sebebi de içerisinde bulunan mineraller ve E vitaminidir.

  -Kollajen üretimini artırır bu şekilde cilde elastikiyet ve dayanıklılık kazandırılmış olur.

  -Dermal tabakanın beslenmesinde ve korunmasında da büyük rol oynamaktadır.

  Çatlak Giderici Jel İçeriği

  Bu malzemeler tüm çatlak giderici jeller için geçerli olmasa da piyasada bulunan birçok çatlak giderici jelde bu ürünler kullanılmaktadır.

  -Kalendula Yağı: Bu yağ sayesinde gerekli olan hücreler onarıldığı gibi aynı zamanda yenilenmektedir. Çatlağın yanında kızarıklık, tahriş gibi sorunlar varsa da bu yağ onlara iyi gelmektedir. Çatlak olan bölgenin nemlenmesini sağlamaktadır. Bu sayede vücutta bulunan çatlaklarda ciddi bir şekilde azalma olmaktadır.

  -Kuşburnu Tohumu ve Tatlı Badem Yağı: Bu yağ da kalendula yağında olduğu gibi cildin nemlenmesinde büyük rol oynamaktadır. Aynı zamanda cildin daha genç görünüme ulaşmasında da etkilidir.

  -Citrus Ekstresi: Turunçgiller familyasından olduğu için asidik bir özelliği bulunmaktadır. Bu asidik özellik sayesinde de başta çatlak izleri olmak üzere birçok yara izinin tedavisi için kullanılmaktadır.

  -Zemberek Otu Ekstresi: Azalan hücre dokusunun maksimum seviyeye gelmesinde büyük bir rol oynamaktadır. İçerdiği mineraller ve vitaminler sayesinde cilt hücrelerini yenileme, büyüme ve onarılmasını sağlamaktadır.

  Çatlak giderici jeller içerisinde kullanılan ana malzemeler bunlardır. Bunların yanında yardımcı birkaç malzeme daha bulunmaktadır. Düzenli kullanım sonrasında çatlaklardan eser kalmayacaktır.

Tags : çatlak, krem, jel, jelyapımı, sarkık, kilo

Yorum Ekleyin