Canlı Destek
Yardımamı İhtiyacınız Var ?
Satış Temsilcileri
Yardımamı İhtiyacınız Var?
Satış Temsilcilerimizden Birini Seçebilirsiniz
Bilge ALKOÇLAR
Müşteri İşleri
Online

SAHURDA NASIL BESLENMELİ?

 • SAHURDA NASIL BESLENMELİ?

  SAHURDA NASIL BESLENMELİ?

  19 April 2022 0 Yorum

  Orucun başlangıcı olarak bilinen ve sabah ezanı ile son bulan sahurda yenmesi gereken yiyecekler sizi gün boyu tok tutmalı. Su ihtiyacınızı en aza indirecek şekilde beslenmek destekleyici olacaktır. Gün boyu su ihtiyacınızı kontrol altında tutmak size konfor sağlayacaktır. Peki sahurda nasıl beslenmeli? Neler yemeli ve yememeli, gelin birlikte sıralayalım.

  Sahur yemeği, bir nevi kahvaltı tadında geçtiğinde size hafif bir deneyim kazandırır. Yedikten sonra uyunacağı var sayılırsa, lifli gıdalar ile bol sıvı tüketimi mutlaka yapılmalıdır. Sizi tok tutacak ve midenizi yormayacak türde besinleri tercih etmek doğru seçim olacaktır. Yumurta ve patates tüketimi ile mevsim meyveleri tüketerek lif ve protein ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Gün içerisinde sizi susatacak olan gıdalardan uzak durmanız yarınıza olacaktır. Nitekim su kaybına neden olacak her türlü aktiviteden de uzak durmalısınız. Sahurda nasıl beslenmeli sorusuna yeterince cevap verdiğimize göre, sahur sonrası egzersizden de biraz bahsedelim. Hafif bir yürüyüş ya da koşuyu sahurdan 2 saat sonra deneyebilirsiniz. Su kaybetmemeye aman dikkat! Ağır egzersizler size su kaybı yaşatacağı için önerilmemektedir.

  Bu haftaki makalemiz sahurda nasıl beslenmeli üzerine konuştuk, fikirlerimizi paylaştık. Sosyal medyadan bizi takip ederek daha fazla bilgiye sahip olabilir ve faydalanabilirsiniz. Sahurda güzel bir kahvaltı keyfi ile güne daha zinde başlayabileceğinizi sakın unutmayın. Oruç, normal günlerdeki gibi yeterli beslenmenize devam edeceğiniz bir ibadettir.

Tags : sahurdanasilbeslenmeli, sahur, ramazan, oruc, ramazandiyeti,

Yorum Ekleyin