Canlı Destek
Yardımamı İhtiyacınız Var ?
Satış Temsilcileri
Yardımamı İhtiyacınız Var?
Satış Temsilcilerimizden Birini Seçebilirsiniz
Bilge ALKOÇLAR
Müşteri İşleri
Online

SU DİYETİ

 • SU DİYETİ

  SU DİYETİ

  01 February 2021 0 Yorum

  SU DİYETİ

  Sağlıklı bir hayat için günde en az 2,5 – 3 litre su içilmesi gerektiğine dikkat çekilir. Peki sadece su içmek, su içerek zayıflamak ne kadar doğru tartışılır.

  Su içmek vücudumuz ve sağlığımız için önemli olmasının yanı sıra kilo vermeye de yardımcıdır. Bu açıdan su diyeti ortaya çıkmış, insanlar sadece su içerek kilo vermenin yollarını arar olmuşlardır. Çünkü su içmek metabolizma hızlandırdığı için kilo vermeye yardımcıdır. Metabolizmanın hızlanması sindirimi kolaylaştırdığı için kabızlık gibi sorunlarında önüne geçmektedir.

  Su içmek, böbreklerin çalışmasını, toksinlerin atılmasını, kan basıncının dengelenmesine yardımcıdır. Su diyetinin mantığı, sadece sıvı gıda içerek kilo vermektir. Ne kadar sağlıklı olduğu hakkında tartışmalar olsa da deneyen ya da denemek isteyen çok kişi vardır. Su diyeti denilince akıllarda sadece su içerek kilo vermek gelse de aslında sıvı gıda tüketmekte denilebilir.

  İşte örnek su diyeti;

  Kahvaltıda ilk olarak taze sıkılmış portakal suyu daha sonra öğle arasında bir kase karpuz yenilir, ara öğün olarak bir bardak limonlu su ya da taze sıkılmış elma suyu, akşam bir bardak su ve son ara öğün olarak bir adet elma ve iki bardak su içmek gerekmektedir.

  Ancak unutulmamalıdır ki diyet yapmadan önce doktorunuza danışmalısınız. Ayrıca bu örnek diyet sadece bir günlük programdır. Bu şekilde içerikleri değiştirerek en fazla 7 gün olarak yapılmalıdır. Uzmanlara göre su diyeti en fazla 5-7 gün uygulanmalıdır.

Tags : su, zayıflama, diyet, sudiyeti

Yorum Ekleyin