Canlı Destek
Yardımamı İhtiyacınız Var ?
Satış Temsilcileri
Yardımamı İhtiyacınız Var?
Satış Temsilcilerimizden Birini Seçebilirsiniz
Bilge ALKOÇLAR
Müşteri İşleri
Online

SELÜLİT NASIL GİDERİLİR?

 • SELÜLİT NASIL GİDERİLİR?

  SELÜLİT NASIL GİDERİLİR?

  01 February 2021 0 Yorum

  SELÜLİT NASIL GİDERİLİR?

  Selülit kadınların çoğunun derdi olan bir konudur. Selülit, deri altındaki yağ hücrelerinin fazla birikmesi ve sonucunda bazı alanlarda kan dolaşımının bozulması ile oluşur. Bu sorunun arttığı alanlarda zamanla yağ, hücreleri arasında topaklanarak deride çöküntü ve kötü görüntü oluşturur. Kadınlar bu görüntüden rahatsız olmakta ve selülitlerinin giderilmesi için farklı çözüm yolları aramaktadır.

  Portakal kabuğunu andıran selülit görüntüsünün giderilmesi için birçok farklı krem ve yöntem vardır. En etkili sonuç için ne kullanılırsa kullanılsın düzenli olmak ve istikrarlı davranmak çok önemlidir. Selülit oluşmasının birçok nedeni vardır. Bunlar, genetik, hormonal ya da hareketsiz yaşamdan kaynaklanabilir. Selülit kilolu kişilerde görülebileceği gibi zayıf kişilerde de görülebilir. Genellikle kadınlarda görülen selülit, nadir olarak erkeklerde de görülebilir.

  Selülit en sık kalça çevresinde görülür. Bunun dışında kollarda, göğüslerde ve alt karın bölgesinde de görülebilir.

  Selülit giderilmesi için öncelikle, fazla kiloların verilmesi gerekmektedir. Ayrıca günde en az 1,5-2 litre su içmeli ve bu sayede vücutta biriken toksinleri atmalıyız. Bunların dışında bir takım lazer tedavileri ve kremler mevcuttur. Lazer tedavileri daha kalıcı sonuç almak için önerilebilir. Kremler ise genellikle geçici tedavilerde kullanılır. Düzenli kullanımı önemlidir. Etkili sonuç için 6 ay kullanmak gerekir. Ayrıca ultrason tedavileri ile de selülitlerden kurtulmak mümkündür. Ultrason tedavisi ile yağ dokuları ses dalgaları ile dondurulur ve bu tedavi en az 2-3 ay kadar kalıcıdır.

  Selülitten korunmak için dengeli beslenmeli ve spor yapılmalıdır. Sıkı bir cilt selülit görünümünü azaltır. Cildi sıkılaştırmak için belirli egzersiz hareketleri yapılabilir. Ayrıca şeker ve unlu gıda gibi kilo aldırıcı besinlerden uzak durmamız gerekmektedir.

Tags : selülit, zayıflama, cilt, kırışıklık, basen

Yorum Ekleyin